وبلاگي براي علاقه مندان به انواع طوطي

نوشتن مطالبي درباره طوطي با نام شما در وبلاگ!مطلب سفارش دهيد

اگر بخواید کل کاکادوهایی که تاج زرد تا نارنجی دارند را بررسی کنید حدود 10 گونه از این نوع وجود داره . البته میگم به این شرط که تاج پرتغالی را هم جزءش قرار بدید.

ولی دو گونه ای که معروف هستن در ایران و به عنوان کاکادوی بیگ سایز و کوچک میشناسنشون تفاوت چندانی از نظر خصوصیات ندارند . شاید بیشتر جنبه های زیبایی شناختیش باشه!

کاکادوی تاج زرد بزرگ را به اسم Greater sulfur crested میشناسن و زادگاهش استرالیا هست .از نظر سایز هم حدود 50 سانتی متر از نوک تا انتهای دم میشه.

کاکادوی کوچک تر را به اسم Lesser sulfur cested میشناسند که طولش حدود 40 سانتی متر میشه و زادگاهش اندونزی هست اگر اشتباه نکنم.

ولی در کل بستگی به این داره شما کاکادوی چه اندازه ای بخوای و از چه رنگی خوشتون بیاد .

به درخواست شايان كاربر عزيز

نوشته شده در چهارشنبه چهارم بهمن ۱۳۹۱ساعت 15:47 توسط امير رحيمي|

روش های سخنگویی به طوطی

خانواده طوطی ها حدودا شامل ۳۳۰ گونه متفاوت است.طوطی ها و پاراکیت ها از باهوشترین پرندگان می باشند.هرچی بیشتر براشون وقت بزارید با شما مهربانتر می شوند و اگر شما نیازهای آن ها را بدانید و از آن ها به خوبی مراقبت کنبد بسیار با شما صمیمی می شوند.مراقبت مناسب و تغذیه امری بسیار مهم برای نگهداری طوطی و عمر طولانی آن ها می باشد.برای سخنگویی طوطی خود باید بسیار صبور باشد مدت زمان یادگیری طوطی واقعا معلوم نیست اما به طور معمول زیر ۵ ماه نیست حتی گاهی ممکن است به ۱ سال هم برسد.آموزش سخنگویی به طوطی راه های مختلفی دارد.بهترین زمان آموزش به طوطی صبح زود یا شبها می باشد.۱.می تونید شیی خاصی رو در دست بگیرید و اونو واسه طوطی خود تکرار کنید و بعد بهش بدید البته در ابتدا کلمات آسون.صبح ها وقتی پارچه را از روی طوطی بر میدارید چند بار بهش سلام کنید و شب ها موقع خواب بهش شب بخیر بگید.۲.روش سی دی های ضبط شده است که شما کلمات مورد نظر خود را گفته و شب ها یا صبح زود آن را برای طوطی گذاشته این روش راحت تر است اما بعضی ها معتقدند که در این حالت طوطی فقط حرف می زند اما معنی کلمات را نمی داند.۳.در این روش یک آیینه مقابل طوطی قرار داده و خودتون پشتش می ایستید و کلمه را تکرار می کنید من خودم به شخصه با این روش مخالفم و آن را تا حالا انجام ندادم.دوست عزیز فراموش نکنید که در همه مراحا آموزش جایزه را فراموش نکنید و به طوطی خود جایزه دهید وسعی کنید وقتی طوطی دیگه حوصله  یادگیری را نداشت آموزش را متوقف کنید.

tootiha.blogfa.com/

نوشته شده در دوشنبه بیست و چهارم اسفند ۱۳۸۸ساعت 11:11 توسط امير رحيمي|

کاکادو کاکل سفید با تاج کوچک گوگردی leser sulphur-crested Cockatoo

پراکندگی جغرافیایی: جزیره سولاوزی و جزایر اطراف ان.
اندازه: 33 سانتی متر
جیره غذایی: تخمه و دانه های دیگر مانند بادام و پسته همراه با میوه و سبزیجات
پرندگان نابالغ: باتوجه به عنبیه خاکستری تیره براحتی قابل تشخیص اند.
تعیین جنسیت: پرنده ماده بالغ از روی عنبیه قرمزش قابل تشخیص است.
ویژگی و جزابیتهای این پرنده: پرنده فعال و شادابی است
کاکادو به علت هوش فوق الاده و طبیعت فعال و شادابی که دارد، به صورت یکی از محبوبترین پرندگان زینتی درامده است. برای نگهداری این پرنده زینتی همیشه با یک کاکادو جوان اغاز کنید.
با توجه به صدای ناهنجار ، جثه بزرگ و منقار قوی انها که می تواند به وسایل مختلف اسیب وارد کند، اسان نخواهد بود. باوجود این اگرتوجه کافی به این پرنده دارید، به شما علاقه زیادی نشان می دهد و به پرنده ای بسیار رام و اهلی تبدیل می شود.در صورتی که به این پرنده توجه کافی نشود به عارضه کندن پرها دچار می گردد. در صورت بروز این حالت، بر طرف کردن ان بسیار دشوار خواهد بود.

نوشته شده در دوشنبه سیزدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 17:59 توسط امير رحيمي|

                             

            نامهای دیگر: ارا کاکادو ، کاکادوی مشکی ، کاکل نخلی

ارا کاکادو طوطی بسیار زیباییست که خیلی کم به ایران وارد می شود اینجانب فقط یکبار این طوطی را از نزدیک مشاهده کردم.

طول: ۵۵ ــ ۶۵ cm

وزن: حدود ۹۰۰گرم اما برحسب جنسیت (نرها سنگین ترند) و زیر گونه بین ۱۰۰۰ــ۶۰۰ می باشد. جوجه تازه از تخم در امده ۱۸ g وزن دارد

جوجه ها یا پرندگان نابالغ: حاشیه پرهای قسمت زیر بدن و پوشپرهای زیر بال در بعضی از نمونه ها زرد کمرنگ است. پوست دور چشم سفید، منقار مایل به سفید خاکستری

خاستگاه: گینه نو، به استثنای نواحی کوهستانی مرکزی، جزایر ارو، اندونزی، و شبه جزیره کیپ یورک استرالیای شمالی

وضعیت: در نواحی دور دست گینه نو در حد متعارف و در نزدیکی مناطق مسکونی و نیز در جزایر ارو (که قانونا حفاظت شده است) به واسطه شکار کمیاب می باشد. در کیپ یورک در سطح منطقه در حد متعارف می باشد.

پرورش: نامعمول اما از اواسط دهه ۱۹۷۰ تا پایان دهه به طور منظم در دسته های کوچک یافت می شد. از اواخر دهه ۱۹۸۰ قانون اکیدتری وضع گردید که به تجارت این پرنده در کشورهای که عضو معاهده تجارت بین الملی گونه های در حال انقراض هستند، پایان داد. به طور محدود تکثیر می شود که این روند رو به افزایش است.

رژیم غذایی: دانه های اجیلی شامل گردو، بادام و هسته کاج، تخمه افتابگردان، گندم، بلال و ذرت تازه ، مانند بسیاری از پرندگان و طوطیان به میوه ها خصوصا سیب و پرتقال علاقه دارد.

تعداد تخم ها: ۱ عدد

زمان خوابیدن روی تخم ها: ۳ روز فقط توسط ماده ها

مدت اقامت پرندگان جوان در اشیانه: حدود ۸۰ روز پرورش دستی معمولا با مشکلاتی نظیر الوده شدن به قارچ candida albicans همراه است.

 

نوشته شده در دوشنبه سیزدهم مهر ۱۳۸۸ساعت 17:54 توسط امير رحيمي|


آخرين مطالب
» سؤالات شما-پاسخ هاي من
» منتظر راي شما هستم......ممنون!
» کمی هم کبوتر شناسی!
» تفاوت كاكادو ها
» اشتباهات متداول در نگهداری از کاسکو
» بدون شرح.....!
» 
» 4 روش براي قفسي كردن عروس هلندي
» نوك زدن طوطي به دست شما....
» طوطي و تقليد صدا

 Design By : Pichak